Przedszkolacy w kinie w Kętrzynie

W słoneczną środę 15 czerwca trzy grupy przedszkolne ze swoimi wychowawczyniami pojechały do Kina „Gwiada” na projekcję filmu animowanego „Krudowie 2 Nowa Era”.

Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy…wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną.

Podczas wycieczki dzieci kształtowały wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowały nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, integrowały się i wzmacniały więzi koleżeńskie. Niektóre z przedszkolaków w kinie były pierwszy raz i poznały nowe miejsca z zakresu kultury w regionie.

„Krudowie 2” to pełna przygód animowana komedia adresowana do całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na parking, na którym czekał już na nas autokar szkolny. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

wych. Anna Małecka

• xscxscs