Szuwarkowy „Dzień Dziecka”

W naszej przedszkolnej grupie Dzień Dziecka przebiegł pod hasłem „Naukowy zawrót głowy”. Zgodnie z zasadą, że dzieci uczą się poprzez zabawę, tego dnia przedszkolaki odkrywały świat poprzez działanie, badanie, dotykanie, sprawdzanie. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom przedszkolakom udało się dowiedzieć o sile elektryczności statycznej podczas sprzątania sali balonikiem. W innym doświadczeniu miały możliwość rozpoznawania stanów skupienia substancji czyli  trochę wiedzy o cieczy nienewtonowskiej. Jeszcze inne doświadczenie pokazało dzieciom siłę gazu w reakcji chemicznej zachodzącej w zabarwionej wodzie pod wpływem tabletki musującej. Miłą niespodzianką tego wyjątkowego dnia była wizyta Pana Wójta, który złożył dzieciom życzenia i podarował słodycze. Tak ciekawie rozpoczęty dzień niestety szybko się skończył. Ważne jest, to że przedszkolaki świetnie się bawiły i mam nadzieję, że tak spędzony wspólnie czas na długo zostanie w ich pamięci.

Dorota Oryńczak