Lektura da się lubić

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W realizacji zadań w ramach tego programu bierze udział cała szkoła. Jednym z wymagań było zrealizowanie jednego projektu przez każdą klasę z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Po konsultacjach z nauczycielką języka polskiego wybrałam lekturę A. Maleszki pt.,, Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.  Wszyscy uczniowie zaopatrzyli się w lekturę.  Spotykaliśmy się na Microsoft Teams  2 razy w tygodniu  i raz w tygodniu w szkole ,  gdzie uczniowie czytali głośno na zmianę książkę. Podczas 60  minutowych spotkań nie narzekali , że lektura jest nudna, wręcz przeciwnie czasami nawet czytali dłużej. Uczniowie po przeczytaniu książki wykonali plakaty , jedna nawet komiks. Wszyscy bardzo  się zaangażowali  nad starannością wykonania pracy.  Przyznaje ,że taki sposób realizacji lektury przyniósł uczniom frajdę. Poza tym poprawili swoją technikę czytania. Wiele osób postanowiło przeczytać wszystkie książki z tej serii.  Wierzę, że ta lektura na długo pozostanie w ich pamięci.  Oto dowód naszej pracy.

KLIK

Wychowawczyni kl.4   Sałyk Katarzyna