Bądź z innej bajki

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami związanymi z bezpieczeństwem dzieci w sieci. Dzięki nim zapoznacie się Państwo z niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie na Wasze dzieci, poznacie świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy z dzieckiem.

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury.

Historia Czerwonego Kapturka – zjawisko cyberprzemocy

Królowa Śniegu – o o relacjach na żywo w Internecie
prezentujących zachowania określane i postrzegane jako patologiczne

Śpiąca Królewna – FOMO – czyli o lęku przed odłączeniem od Internetu