ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowe misie to ulubione zabawki wielu dzieci. Duże, małe,  nowe i te troszkę zniszczone, wszystkie są kochane. Wielki sentyment do nich mają również dorośli. Moda na te pluszaki nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To święto ustanowiono w 2002 roku  w setną rocznicę powstania zabawki. Misie to nie tylko pluszowe maskotki, spotkamy je również w literaturze i na ekranie. Powstało wiele wierszy, piosenek, książek i filmów o tych sympatycznych niedźwiadkach.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie wiedzy o misiach.  Proszę pobrać ze strony kartę konkursową, wydrukować, wpisać odpowiedzi, zrobić zdjęcie lub skan i przesłać na adres: bibliotekaszkolna.spsrokowo@gmail.com  Termin wysyłania odpowiedzi: 04.12.2020 r.

Jeżeli ktoś nie ma drukarki, wtedy na kartce zapisuje numer pytania i podaje odpowiedzi. Później robi zdjęcie i przesyła. Zachęcam do udziału w konkursie, dyplomy i nagrody czekają.

KONKURS MISIE MIŚKI I MISIACZKI-karta

Anna Stasińska