Mała książka – wielki człowiek

Mała książka-wielki człowiek” to kampania społeczna zorganizowana przez Instytut Książki, realizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.  Jej trzeci etap przygotowany został z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Uczniowie klas Ia i Ib również przystąpili do projektu. 6 listopada odbyła się uroczystość, której celem było zachęcenie dzieci do systematycznego czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Podczas uroczystego spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się, dlaczego warto czytać,  poznali zasady korzystania z książek i złożyli obietnicę, że zawsze będą je szanować. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Następnie pani dyrektor Danuta Bielecka wręczyła dzieciom Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki, w skład których wchodzą:  książka pt. „Pierwsze abecadło”, kreatywny alfabet oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał zakładkę a klasa dyplom.
Pierwszoklasistom spodobały  się otrzymane prezenty, z zainteresowaniem przeglądali książki. Mamy nadzieję, że przeczytają je w domu a później chętnie będą sięgać po kolejne.

GLAERIA – KLIK

Anna Stasińska