ŚLUBUJEMY ! – uroczyste pasowanie na ucznia

…Puk, puk, to ja mały uczeń pierwszaczek

Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.

Puk, puk, to ja, proszę bądź przyjazna mi.

Ref.: O le, o le, o la szkoła lubić się da

O le, o le, o la, a w niej uczniem jestem ja…

25 września w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tego dnia podczas Święta Szkoły uczniowie  klasy Ia i klasy Ib wraz z wychowawczyniami, p. Darią Oryńczak i p. Anetą Pietrzyk, złożyli uroczyste ślubowanie na pierwszoklasistę.

Uroczystość rozpoczęła się od poloneza, w rytm którego wychowawczynie wprowadziły swoich uczniów na salę. Następnie odbyło się zaprzysiężenie samorządu uczniowskiego oraz przedstawienie sylwetki patrona szkoły Stanisława Srokowskiego. Potem nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów – na sali rozpoczęła się uroczystość ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani  Dyrektor Jadwiga Zając dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk swoich wychowawczyń uczniowie otrzymali życzenia, pamiątkowe dyplomy oraz legitymację szkolne.

Po uroczystym pasowaniu, w części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, za  co otrzymały gromkie brawa. Rodzice uczniów również pamiętali o ich święcie. Przybyli w licznym gronie, a panie przewodniczące klas pierwszych wręczyły po występie uczniom prezenty.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

wychowawczynie:
Daria Oryńczak