Konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolonatriatu

I Organizator konkursu

1.Organizatorem konkursu na opracowanie logo SKW jest Szkolny Klub Wolontariatu.

II Cel i przedmiot konkursu

1.Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podsatwowej w Srokowie.

2.Promocja działalności charytatywnej w szkole.

3.Umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich pomysłów i umiejętności z zakresu grafiki komputerowej,

4.Rozwijanie pozalekcyjnych, graficznych zainteresowań uczniów.

5.Zachęcenie i motywowanie uczniów do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej Szkole.

6.Logo wykorzystywane będzie przez Szkolny Klub Wolontariatu do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

III. Warunki uczestnictwa w konkursie

1.W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

2.Projekty konkursowe będą realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub grupowo (maksymalnie 3 osoby).

3.Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.

4.Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.

5.Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

IV. Forma prezentacji pracy konkursowej

1.Prace można wykonać ręcznie lub korzystać z technik komputerowych.

2.Logo winno charakteryzować się następującymi cechami: -być czytelne i łatwe do zapamiętania,-być łatwo identyfikowane z celami i zadaniami SKW -wzbudzać pozytywne emocje, -nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym. składać się: -tylko z logotypu (stylizacji literowej) -tylko z elementu graficznego będącego symbolem -lub też zawierać połączenie obu tych elementów

3.Prace należy składać w estetycznej formie, do pedagoga pokój nr 9, uczestnik dołącza do pracy kartkę i podaje: imię i nazwisko, klasę, lub wysłać je (jeżeli jest w formie elektronicznej) na adres e-mail: agata_wojnowska.mgr@wp.pl  podając w jakim programie zostało wykonane, z dopiskiem „ Logo SKW -Praca konkursowa”.

PRACE MOGĄ BYĆ WYKONANE TECHNIKĄ MALARSKĄ, PISARSKĄ LUB GRAFIKĄ KOMPUTEROWĄ

V. Miejsce i termin składania prac konkursowych

1. Prace należy składać do dnia 03.11.2020r.
  2. Prace konkursowe, nie spełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
  3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
  4. Organizator nie zwraca prac.
  5. Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

• zgodność projektu z celami i zadaniami wolontariatu
  • oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,
  • czytelność i funkcjonalność projektu,
  • estetyka wykonania projektu.

VI. Ocena prac konkursowych

1.Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, składającą się z opiekunów SKW

VII. Rozstrzygnięcie konkursu

1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
  2. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody .
  3. Zwycięski projekt LOGO SKW zostanie wykorzystany jako oficjalne logo Szkolnego Klubu Wolontariatu.
  4. Planowana data ogłoszenia wyników 09.11. 2020r.
  5. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Agata Wojnowska