Tydzień Rodziny – Magia rodziny

Pandemia Covid-19 pokrzyżowała nam większość planów, a ważne spotkania i wydarzenia zostały odwołane. Jednym z takich odwołanych wydarzeń jest organizowany co roku Dzień Rodziny. Postanowiliśmy, że temat jest zbyt ważny aby go pominąć, dlatego też przenieśliśmy ten dzień do sieci! I co więcej, nie będzie on trwał jeden dzień, ale cały tydzień 🙂

Do wspólnego świętowania zaprasza nas również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie, którego pracownicy na tę okazję przygotowali i prowadzą na bieżąco blog poświęcony szeroko rozumianej tematyce rodziny. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Rodziny jest „Młodość – Miłość – Małżeństwo – Rodzina”. Wspólnie z GOPS przygotowaliśmy konkurs, ale o tym później.
Serdecznie zapraszamy na bloga – http://blog.gopssrokowo.pl/

A co to takiego rodzina?

Definicja rodziny

Rodzina jest najmniejszą, najstarsza i najpowszechniejszą formą życia społecznego. Rodzinę tworzą mężczyzna i kobieta, połączeni węzłami małżeńskimi, ich dzieci oraz krewni z obu stron.

Struktura rodziny

Struktura rodziny składa się z dwóch części:

• linia wstępna – rodzice, dziadkowie, pradziadkowie
  • linia zstępna – rodzice, dzieci, wnuki, prawnuki.

Rodzina jest podstawowa komórką społeczną, która w znaczeniu historycznym podlega zmianom. Podczas badań przeprowadzonych wśród Polaków na temat wartości, rodzina znalazła się na drugim miejscu, po zdrowiu.

Rodzina oczami dzieci

Rodzina wielodzietna oczami dziecka (na wesoło)

Przyjaciele mogą zastąpić rodzinę tak na co dzień, a nawet od święta. Ale nie w sytuacjach granicznych. Wtedy więzy krwi wygrywają. Tak pokazują i badania, i praktyka. To instynkt. Magia więzów krwi – przekonuje Wojciech Eichelberger. Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem „Po co nam rodzina”

KLIK