Uwolnij swoje myśli i emocje!

Drodzy Uczniowie,

Zachęcamy Was do wspólnej pracy dodatkowej. W celu doskonalenia różnych form wypowiedzi pisemnej spróbuj napisać dowolny tekst odnośnie aktualnej sytuacji. Może to być list, mail, rozprawka, wiersz… cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Ubierz swoje myśli i emocje w słowa i podziel się z innymi ku pokrzepieniu serc. Wasze wytwory będą publikowane na stronie internetowej szkoły, a Wasza aktywność będzie nagrodzona dodatkowa oceną z języka polskiego (w przypadku krótkich wypowiedzi plusem). Swoje prace możecie wysłać na mail: mchodubska@gmail.com lub karolinasenio@gmail.com

I Wy możecie współtworzyć stronę internetową szkoły 🙂

Magdalena Chodubska

A skąd się wziął ten pomysł? W ramach zajęć dodatkowych nasz kolega z klasy VIb napisał list do Roberta Kocha. Praca okazała się na tyle dobra, że postanowiliśmy zamieścić ją na naszej stronie. Zachęcamy również do zapoznania się z postacią Roberta Kocha, który tak wiele uczynił dla ludzkości 🙂

Karolina Senio

List Huberta do Roberta Kocha:

Srokowo, 22.03.2020r.

Szanowny Panie Robercie Kochu,

Piszę do Pana, gdyż aktualna sytuacja w jakiej znalazł się świat opanowany przez koronawirusa potrzebuje takich ludzi – współtwórcy nowoczesnej bakteriologii – nauki o chorobach zakaźnych.

Odkrył Pan laseczki wąglika i gronkowca, a w 1882r. zarazki gruźlicy. Dzięki temu gruźlica przestała być już groźną. Obecnie uczeni zmagają się z badaniami dotyczącymi wynalezienia szczepionki na Covid-19, ta straszna choroba spowodowała, że nie chodzę do szkoły i nie mogę spotykać się z kolegami, gdyż jest roznoszona drogą kropelkową. Musiałem zrezygnować z mojego świątecznego wyjazdu do Irlandii, a na świecie zostały odwołane wszystkie mecze piłki nożnej.

Bardzo boję się o najbliższych, szczególnie o dwie babcie i dziadka, żeby nie zakazili się tym wirusem, są w podeszłym wieku i są najbardziej narażeni na powikłania po chorobie. Właśnie dlatego ważne jest dbanie o higienę – ja na przykład: myję dokładnie ręce, kilkanaście razy dziennie.

Kończąc ten list składam hołd geniuszowi Pana umysłu i liczę na to, że znajdą się uczeni, którzy uwolnią świat od korona wirusa.

Z poważaniem Hubert