Konkurs „Jem zdrowo i kolorowo”

W lutym uczniowie klasy VII omawiali na lekcjach biologii reguły zdrowego żywienia. Podsumowaniem był konkurs pt.” Jem zdrowo i kolorowo”.

Cel konkursu– nauczyć się przyrządzać zdrowe posiłki bogate w warzywa, owoce, kasze, ryby, nabiał, chude mięso. Zachęcić innych do zdrowego żywienia.

Zadanie przygotować w domu jeden zdrowy posiłek (np. obiad). Talerz z daniem postawić na stole i zrobić zdjęcie. Pomoc rodziców mile widziana 😉

Kryteria oceniania:
– widoczne elementy dania (kawałki warzyw, ziarna, porcje ryby itp.)
– bogata kolorystyka dania, ewentualne dodatki
-atrakcyjny sposób podania na talerzu (kompozycja)
– ładne naczynia
– dobra jakość zdjęcia.

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów. Wszyscy spisali się znakomicie! Pochwała za chęci i pomysłowość.

WYNIKI:

I miejsce:

• Karolina Bireta (zdj. nr 1)
  • Piotr Kukuła (zdj. nr 2)
  • Maciej Boroch (zdj.nr 3)

II miejsce:

• Karolina Kulesza (zdj. nr 4)
  • Natalia Kowalska (zdj.nr 5)

III miejsce:

• Natalia Daraż (zdj.nr 6)
  • Aleksandra Wawer (zdj.nr 7)
  • Malwina Niska (zdj.nr 8)

Galeria:
I miejsca – KLIK
II miejsca – KLIK
III miejsca – KLIK

Dziękuję za udział w konkursie i gratuluję!

Beata Beyer