KLASA IIa  ODWIEDZA GMINNĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W SROKOWIE

Na co dzień korzystamy z biblioteki szkolnej, ale 24 lutego wybraliśmy się do biblioteki gminnej. Tu czekała na nas pani Kasia, która zaprosiła nas na lekcję biblioteczną. Na początek poznaliśmy jak wygląda droga książki „od pisarza do księgarza”. Później pani bibliotekarka wytłumaczyła nam w jaki sposób możemy stać się czytelnikami biblioteki gminnej i jak oznaczone są książki z tej biblioteki. Mogliśmy nawet samodzielnie postawić pieczątkę biblioteczną, zobaczyliśmy jak działa czytnik elektronicznych kart bibliotecznych

i dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zarezerwować książkę poprzez stronę internetową. Później odgadywaliśmy zagadki dotyczące bohaterów książek dla dzieci.

Rozmawialiśmy też w jaki sposób należy korzystać z książek, aby służyły nam jak najdłużej. Okazało się, że znaliśmy już większość zasad, które pani Kasia pokazała nam na planszy „Prośba książki”. Na koniec naszej lekcji wykonaliśmy własnoręcznie zakładki do książek, które z pewnością przydadzą się nam podczas czytania.

Bardzo dziękujemy pani Kasi Siedleckiej za ciekawą i pouczającą lekcję biblioteczną.

i cieszymy się, że duża grupa dzieci z naszej klasy zdecydowała się dołączyć do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Srokowie.

klasa IIa
z wychowawczynią A. Pelc