A na zakończenie KARNAWAŁU… „Tłusty Czwartek z Babcią i Dziadkiem”

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Pierwszaki z naszej szkoły postanowiły uczcić Ich święto właśnie dziś, w tłusty czwartek.

W Polsce wedle tradycji w tłusty czwartek dozwolone jest objadanie się. Niektórzy w tym dniu bez wyrzutów jedzą nawet kilkanaście pączków. Tradycja przywędrowała z Rzymu wraz z przekonaniem, że w tłusty czwartek należy objadać się tak, by wystarczyło do Wielkanocy. Istnieje też przesąd, że kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka nie będzie miał powodzenia w życiu.

Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie wychowawczyni klasy Ia Irenka Drabyk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.  W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuki w różnych formach artystycznych. Były wiersze, piosenki i oczywiście tańce, a także konkursy i zabawy przy muzyce. Dzieci po występach obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Rodzice z wychowawczyniami przygotowali również poczęstunek w postaci oczywiście dużej ilości pączków, ciasta, kawy, herbaty. oraz owoców. Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Na koniec kilka ciepłych słów powiedziała Pani Dyrektor Jadwiga Zając.

Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Wychowawczynie klas Ia i Ib
Irena Drabyk