Katyń… ocalić od zapomnienia

Przypominamy, że w tym roku przypada 80. Rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Wojewódzki konkurs „Katyń-Pamiętamy”

Zapraszamy do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie pt. „Katyń-Pamiętamy” w ramach Programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Organizatorami konkursu są Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Rodzina Katyńska w Olsztynie oraz Przedszkole Miejskie Nr 37 w Olsztynie.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie karty pocztowej. Najlepsze prace konkursowe zostaną wydrukowane w postaci kart pocztowych przez Instytut Pamięci Narodowej Delegaturę w Olsztynie oraz zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie..

Zasady uczestnictwa, ocena

1. Tematyka:

1) Prezentacja osób: oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, nauczycieli, inżynierów, prawników, lekarzy, pracowników naukowych, urzędników państwowych i innych przedstawicieli inteligencji II Rzeczypospolitej zamordowanych przez Sowietów w Katyniu, Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie oraz innych miejscach na terenie Związku Sowieckiego w ujęciu indywidualnym, jak i grupowym.

2) Prezentacja losów polskich jeńców wojennych w Związku Sowieckim.

1. Technika wykonania pracy dowolna, np.: farba plakatowa, akrylowa, akwarela, collage.
  2. Format karty: A-4, A-3.
  3. Uczestnicy konkursu: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Prace należy składać do 27 lutego w pokoju nauczycielskim.

Szkolni opiekunowie konkursu:
Iwanna Oryńczak