Zabawa andrzejkowa klas I-III

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole 29 listopada, a więc w wigilię św. Andrzeja odbyła się długo wyczekiwana zabawa. Uczniowie klasy III przybliżyli krótko i ciekawie tradycje i wróżby związane z ANDRZEJKAMI… a później… wszyscy tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Przez cały czas zabawy można było sobie powróżyć.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili na lekcje, pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie w ten magiczny czas.

Agnieszka Święta- Łastówka