Kampania Biała Wstążka

W nawiązaniu do kampanii  Biała Wstążka w dniu 02.12.2019r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dumnie przypinali do odzieży białe wstążki i naklejki „Stop przemocy wobec kobiet”. Kampania trwa 16 dni, w związku z nią wybrane klasy uczestniczyły w lekcjach związanych z tematyką agresji i przemocy, a wszyscy uczniowie wysłuchali przez radiolę tekst o etiologii i założeniach kampanii przeczytany przez ucznia naszej szkoły Marka Pieniaka.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII – KLIK

A teraz kilka słów o samej kampanii:

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie prowadzona w ponad 55 krajach świata międzynarodowa kampania społeczna skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Kampania odbywa się w ramach światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Początek 16 Dni przeciw przemocy wobec kobiet to 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, który upamiętnia dzień zamordowania działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Montrealu mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Oświadczył, że zrobił to, bo jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć kończy 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – jest to podkreślenie, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

Celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w szczególności wobec kobiet i w  rodzinie, pokazanie, że mężczyźni wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET”

16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie nie zwlekaj ZAREAGUJ – możesz komuś uratować życie!

Agata Wojnowska
Magdalena Chodubska