Jesteśmy starszakami

Koniec listopada, to czas w którym przedszkolaki z grupy „Szuwarki” zostają przyjęci w „poczet starszaków”, a to za sprawą uroczystości „Pasowania na Starszaka”. Przez trzy miesiące dzieci ciężko pracowały, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności w obecności Pani Dyrektor i rodziców. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Rodzice z wielką uwagą śledzili każdy krok swoich pociech, niedowierzając, że jeszcze niedawno maluchy, a od dzisiaj starszaki.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka kolorowym ołówkiem wypowiadając słowa „Pasuję Ciebie na Starszaka”. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz znaczek z napisem „Jestem Starszakiem”.

Dorota Oryńczak