„Pluszowy Miś”

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Srokowskie przedszkolaki i te małe i te trochę większe obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. Honorowym gościem obchodów był oczywiście ukochany miś. Razem z dziećmi na świętowanie przybyły misie małe, duże, bardzo duże, czarne, różowe i brązowe. Niby wszystkie jednakowe, ale jednak inne i dla każdego wyjątkowe. Dzień upłynął na zabawie, tańcach i śpiewaniu.

Tego wyjątkowego dnia przedszkolaków odwiedziła myszka Mysia – Pysia, która od dłuższego czasu poszukuje swojego zagubionego misia. Widząc rozradowane dzieci tulące misie zrobiło jej się trochę smutno, że jej miś nadal się nie odnalazł. Smutek jednak nie trwał długo, a to za sprawą dzieci, które zaprosiły gościa do wspólnej zabawy.

Przy okazji tak uroczystego dnia nie zabrakło akcentów edukacyjnych związanych z historią pluszowego misia sięgających roku 1902. Data święta wszystkich misiów, które obchodzimy 25 listopada nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej ukochanej przez wszystkich maskotki.

GALERIA STOKROTKI – KLIK
GALERIA SZUWARKI – KLIK