Z wizytą u myśliwych

24 października uczniowie klasy II B odwiedzili Ośrodek Edukacji łowiecko – przyrodniczej w Kwiedzinie.

Celem wizyty w lesie, była bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody i uwrażliwianie  dzieci na piękno jesiennego krajobrazu. Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych i ozdabiali figurki zwierząt a także tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem szablonów z mieszkańcami lasów. Na koniec było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka była bardzo udana.

Dziękujemy bardzo myśliwym z Koła Łowieckiego „Kaczor” za zaproszenie.

Anna Boroch
Maria Gackiewicz