Pola nadziei

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja, której przyświecają trzy główne cele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi.

Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka zasadzona jesienią wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei. Dzięki tej akcji będziemy pomagać chorym dzieciom w  olsztyńskim hospicjum.

Dnia 13 października chętni uczniowie posadzili zebrane cebulki na terenie naszej szkoły obok placu zabaw. Wcześniej należało przygotować grunt za co dziękujemy Panu Kamilowi Pawlusewicz. Cebulki żonkili były zbierane przez chętnych uczniów z naszej szkoły.

Uczniowie z wielką radością i determinacją przystąpili do pracy. Na wiosnę nasze szkolne „Pole nadziei” pokryje się żółtym dywanem. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom a także nauczycielom, którzy wspomogli tę akcję.

Będzie pięknie! Wszyscy czekamy na ten czas!

Katarzyna Jędrzejewska
Martyna Pawlusewicz