Z PRZYRODĄ NA TY

15 października uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą srokowskiego nadleśnictwa. Tu przywitała nas pani Irena Dziadoń, która bardzo ciekawie wprowadziła nas w świat przyrody. Wysłuchaliśmy wiele ciekawostek o drzewach, krzewach, zwierzętach, rozpoznawaliśmy liście i nasiona drzew, a nawet odszukiwaliśmy te drzewa na ogromnych tablicach wystawowych. Pani Dziadoń opowiedziała mam również o ptakach, ich budkach lęgowych i dowiedzieliśmy się między innymi , że w Polsce wszystkie ptaki są pod ochroną. Po ciekawej lekcji na świeżym powietrzu, przeszliśmy na zajęcia do sali, która jest wyposażona w wiele gablot, eksponatów i plansz. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę „leśne plany lekcji”. Wycieczka bardzo mam się podobała. Teraz już każdy wie, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią.

Do zobaczenia.

uczniowie klas pierwszych