Pasowanie na czytelnika uczniów klasy II A

„LEK NA GŁOWĘ JEST W APTECE, A NA NUDĘ W BIBLIOTECE”

Dnia 27.09.2019r. uczniowie klasy II A z wych. Lucyną Pelc odwiedzili bibliotekę szkolną w
celu pasowania ich na czytelników. Zanim doszło do pasowania uczniów zapoznano ich ze zbiorami biblioteki, regulaminem korzystania z niej, czyli poznania praw i obowiązków czytelnika. Rozmawiali też o zaletach książki, typach bibliotek, a po przyrzeczeniu:

„MY UCZNIOWIE KLASY II, TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY,
   ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY, KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY,
   OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE,
   Z TWYCH RAD I TWYCH MĄDROŚCI KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE”

wypożyczyli pierwszą książkę. Dostali symboliczną zakładkę z pieczątką biblioteki, krzyżówkę do rozwiązania oraz prośbę książki do zapamiętania i przestrzegania. Otrzymali na zachętę małą słodycz i zaproszenie do częstego korzystania z biblioteki.

„KSIĄŻKA UCZY, WYCHOWUJE, ROZWESELA SMUTNE DNI.
    CZYTAJ KSIĄŻKI A ZOBACZYSZ, ŻE W ŻYCIU POMOGĄ CI”.

Maria Gackiewicz