Z wizytą w pobliskim sklepie

27 września grupa 5,6 latków z naszego przedszkola wybrała się do pobliskiego sklepu spożywczego. Wizyta związana była z preorientacją zawodową związaną z poznaniem zawodu sprzedawcy. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Zapoznały się z pojęciami: gotówka, terminal płatniczy, kasa, waga elektroniczna, ekspedientka, klient. Przed wyjściem wychowawczyni przypomniała im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz na przejściu dla pieszych.

W drodze do sklepu dzieci spotkały swoją nauczycielkę religii panią Małgorzatę Kowalską. Opowiedziały jej o celu swojej wycieczki.

W sklepie z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta ta była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu. Ponadto od właścicielki sklepu dzieci otrzymały pyszne cukierki, za które wszyscy z radością podziękowali.

Wracając do przedszkola dzieci zwiedziły pobliski kościół oraz pobawiły się na miejscowym placu zabaw.

Dziękujemy przemiłym paniom ekspedientkom za miłe przyjęcie, słodki poczęstunek oraz możliwość obserwowania swojej pracy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej wyprawy!

Aneta Pietrzyk