Akcja Sprzątanie świata – Polska 2019

Każdego roku we wrześniu nasza szkoła włącza się w ogólnoświatową Akcję Sprzątania Świata. W tym roku, wykorzystując sprzyjającą pogodę, przeprowadziliśmy sprzątanie w dniach 23-25 września. Poszczególne klasy, razem z wychowawcami, sprzątały wyznaczone sektory na terenie całej naszej miejscowości. Uczniowie i ich Rodzice (którym serdecznie dziękujemy) sami zadbali o worki i rękawice ochronne.

Niektóre klasy wracały z informacją, że nie znalazły zbyt dużej ilości śmieci (z czego oczywiście należy się tylko cieszyć). Niestety na terenie naszej miejscowości znaleźliśmy też tzw. „czarne punkty”, czyli miejsca szczególnie zaśmiecone. Nie świadczy to najlepiej o nas jako mieszkańcach. Kolejny raz dzieci posprzątały, ale czy dorośli uszanują? Wszyscy mamy nadzieję, że tak, bo przecież hasło tegorocznej akcji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Efekt naszego sprzątania to prawie 2500 litrów śmieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Akcję i przypominamy, że o czystość naszej planety musimy dbać przez cały rok. Bądźmy dobrym przykładem dla innych.

Kiedy wszyscy się zbierzemy

i tych śmieci pozbędziemy,

to świat będzie znowu czysty,

piękny, barwny i przejrzysty.

GALERIA – KLIKKLIK

A. Pelc, A. Milewska, A. Boroch