Jak uczyć się języków obcych żeby się ich nauczyć?

26 września, to wyjątkowy dzień- to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.

W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu – to, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie.

I właśnie z tej okazji, zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły, postanowił odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie przez uczniów oraz ich rodziców:

Jak się uczyć języków obcych, żeby się ich nauczyć?

Tak na prawdę opcji jest wiele ale najważniejsza zasada brzmi:

OTACZAJ SIĘ JĘZYKIEM

Im częściej masz kontakt z tzw. „żywym językiem obcym” tym szybciej opanujesz słownictwo, struktury i zwroty typowe dla użytkowników danego języka. Dlatego:

Nie ma znaczenia czy będziesz oglądał bajki lub filmy w języku obcym, czy będziesz słuchał ulubionych piosenek z repertuaru artystów obco języcznych. Możesz też czytać interesujące Cię artykuły lub nawiązać kontakt w mediach społecznościowych w wybranym języku obcym. Zapisuj słowa w języku obcym i wywieszaj w miejscach, do których często zaglądasz.  Korzystaj z zasobów stron internetowychwykonuj zadania online bez dodatkowych kosztów. Graj w gry ze znajomymi w języku obcym- zacznij np. od Twistera czy Uno i uwierz, że sobie poradzisz.

Twoje możliwości są nieograniczone jeśli rzeczywiście
chcesz nauczyć się czegoś nowego

Poświęć codziennie 15 minut na naukę języka obcego.
TO MUSI SIĘ UDAĆ!