Pasowanie 2019

Z okazji Święta Szkoły 20 września 2019r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w dużej sali gimnastycznej. Przybyli zaproszeni goście, rodzice i cała dziatwa szkolna. Część artystyczną rozpoczęły dziewczynki z kl. IV (Lenka Ch. i Gabrysia K.), które pierwsze słowa skierowały właśnie do pierwszaków. Następnie każdy po raz pierwszy (mimo ogromnego stresu) zaprezentował się w krótkich wierszykach. Były pląsy, piosenki, taniec, a nawet piosenka w języku angielskim, przygotowana przez p. K. Jedrzejewską. Najważnejszym punktem programu było ślubowanie na sztandar i pasowanie, którego dokonała wicedyrektor szkoły p. Danuta Bielecka. Uszczęśliwione pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne wręczone przez wychowawczynie (kl.Ia p. Irena Drabyk oraz wychowawczyni kl. Ib p. Agnieszka Święta-Łastówka). Były też upominki od Rady Rodziców, które podarowała przewodnicząca p. Milena Miernik-Połubińska i tradycyjnie symboliczne upominki wręczyli także uczniowie klas drugich. Po serii prezentów odbyła się sesja zdjęciowa.

Po części oficjalnej wszystkie pierwszaki z rodzicami i wychowawczyniami udały się do małej sali gimnastycznej, gdzie był słodki poczęstunek, tańce i zabawy. Zmęczone, ale radosne dzieciaki wróciły do domów.

Organizatorzy:
wych. kl. Ia-I. Drabyk