Klasa Ib chętnie czytać chce!

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a mowa tu o klasie Ib, potrafią już samodzielnie czytać, znają wszystkie litery i chętnie sięgają po książki. Dlatego wizyta w szkolnej oraz gminnej bibliotece były inne niż wszystkie.

Dnia 30 maja 2019 r. pierwszaki udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Srokowie. Od pani Michaliny Lis dowiedziały się jak założyć elektroniczną kartę czytelnika, jak wypożyczać książki. Za pomocą zabawy w detektywa potrafiły powiedzieć, kto przed nimi czytał wybraną książkę. Nie obeszło się bez kolorowanek, gier planszowych, lizaków oraz zabawy klockami lego lego mindstorm ev3.

31 mja 2019 r. gościli w szkonej bibliotece, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Tego dnia p. bibliotekarka Maria Gackiewicz serdecznie powitała dzieci i zapoznała z regulaminem biblioteki i czytelni. Uczniowie przeglądali czasopisma dziecięce,
rozwiązywali rebusy i zagadki. Czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Każdy otrzymał zakładkę do książki, słodką niespodziankę oraz wypożyczył pierwszą książkę.

Autor Aneta Milewska