Książka w pierwszoplanowej roli

„Książka w pierwszoplanowej roli” to hasło tegorocznego, wojewódzkiego konkursu fotograficznego dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych organizowany przez  W-M Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie.

Przedmiotem pracy konkursowej było wykonanie maksymalnie 2 fotografii o formacie 20x30cm wykonanych na papierze fotograficznym, przedstawiającej książkę w roli pierwszoplanowej w dowolnej aranżacji. Do konkursu zgłoszono 89 prac z 18 szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród 53 uczestników konkursu, którzy wysłali swoje prace były też dwie uczennice naszej szkoły:
1.  Kalina Sałyk – uczennica klasy VIII
2. Gabriela Kukuła – uczennica klasy IIIa gimnazjum.

Trzyosobowe jury składające się z fotografików artystycznych na obradach 15.04.2019 wysoko oceniło pracę naszej uczennicy Gabrysi Kukuły, która zajęła III miejsce. Gratulujemy!

W dniu 15.05.2019r. o godzinie 13.00 w Galerii Bakałarz w Olsztynie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z otwarciem wystawy, na które zaproszono uczennice wraz opiekunem Marią Gackiewicz. Niestety nasi przedstawiciele nie uczestniczyli w imprezie z uwagi na powiatowy konkurs czytelniczy, który odbył się w Kętrzynie tego samego dnia.

Więcej informacji oraz fotografii na stronie www.wmbp.olsztyn.pl w zakładce konkursy.

Dziękuje uczennicom za udział w zwycięstwo.

Maria Gackiewicz