I co dalej? Wycieczka na dzień otwarty

04.04.2019 odbyła się wycieczka klas: VIII, III a i b gimnazjum na dzień otwarty w kętrzyńskich szkołach. Uczniowie odwiedzili: Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej, I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne.  Celem wycieczki było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od „Nowego ogólniaka”, gdzie uczniowie oprowadzani byli po szkole przez starszych kolegów. Odwiedzili między innymi sale informatyczne, laboratoria, sale językowe, siłownię, salę gimnastyczną, gdzie ćwiczyli aerobik; wzięli udział w warsztatach praktycznych. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i część z nas udała się obejrzeć swoją szkołę pierwszego wyboru czyli „stary ogólniak”, a druga część na warsztaty do „PCE”. Czekała tam na nas masa atrakcji: symulacja wypadków, występy artystyczne, symulatory F1,  fotobudka, pokazy samochodowe, słodkości w postaci pączków i waty cukrowej oraz  wiele innych.

Mamy nadzieję, że wycieczka ułatwiła choć trochę wybór szkoły naszym przyszłym absolwentom 🙂 Dziękujemy opiekunom: p. Katarzynie Sałyk, Annie Boroch, Karolinie Senio.

Poniżej galeria, zachęcamy do uzupełniania jej swoimi zdjęciami 🙂

Magdalena Chodubska