KONKURSY SP SOLANKA

Konkurs „Zapobiegajmy pożarom” BRAWO JULKA!. Brawo TY!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie to organizatorzy eliminacji powiatowych kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Celem całej akcji jest zainteresowanie dzieci i młodzieży, ich nauczycieli i opiekunów problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą strażackich środowisk, w tym działaniami ratowniczo – gaśniczymi i zabezpieczającymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń. Mają one też na celu popularyzowanie znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Nieodłącznym elementem jest również edukacja dzieci i młodzieży w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska naturalnego i ekologii. Na konkurs wpłynęło 119 prac w 6 grupach wiekowych. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów, którzy otrzymali wyróżnienia. Z naszej szkoły też zostały zgłoszone prace.

W kategorii klas I-III nagrodę otrzymała uczennica kl. III Julia Gołaś. Ta sama uczennica otrzymała też nagrodę specjalną przyznaną przez p. Marlenę Szypulską – Dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie.
Wyróżnione prace w poszczególnych grupach wiekowych zostaną przekazane na szczebel wojewódzki konkursu.
W dniu 12 grudnia 2017 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień. Nagrody wręczali:
– Ryszard Niedziółka – Starosta Kętrzyński;
– Marlena Szypulska – Dyrektor PDK Czerwony Tulipan w Kętrzynie;
– bryg. Szymon Sapieha – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, PDK w Kętrzynie, PCPR w Kętrzynie oraz Nadleśnictwo Srokowo. Następnie dzieci i młodzież mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim i wozami ratowniczo – gaśniczymi. Niektórzy odważni mogli obejrzeć panoramę Kętrzyna ze strażackiego podnośnika. (pełny tekst)

GABRYSIA KOWALSKA LAUREATKĄ
XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej ,,Miłość w rodzinie”
w ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem ,,Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” i otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Konkurs został rozstrzygnięty w październiku. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęły 404 prace z całego województwa.

Szkoła Podst., kl. I-III:
2) Gabriela Kowalska, (nagroda Marszałka) SP Srokowo, op. Danuta Bielecka,
3) Martyna Groszkowska, SP Gwiździny, op. Emilia Dembińska,
4) Nikola Gałecka, ZS Nr 1 Nidzica, op. Dominika Bonisławska,
5) Maksymilian Kozłowski, SP Nr 1 Nidzica, op. Sylwia Gawlik,
6) Bartosz Górtatowski, SP Gwiździny  nagroda Dyr. SP 30 w Olsztynie, op. Bożena Hoppe; kl. IV-VI:
7) Kacper Marszelewski (nagroda Marszałka), SSP Tylice, op. Ewa Wodara,
8) Martyna Malesa, SP Nawiady, op. Danuta Davidowska,
9) Hubert Wasilewski, SP Nr 30 Olsztyn, op. Alicja Zwierko-Jóźwik,
10) Jakub Dziąbowski i 11) Natalia Głusek, Świetlica Socjoterapeutyczna, Rozdroże, op. Katarzyna SzkudlarekFrankowska,
12) Patrycja Piotrkowska, SP Nr 30, Olsztyn, op. Małgorzata Bielakow,
13) Julia Zimnicka, Zespół Placówek SzkolnoWychowawczoRewalidacyjnych, Ostróda, op. Ewa Żarczyńska
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się na sesji Rady Gminy w Srokowie 28.11.2017r.
Nagrodę Gabrysi wręczył wójt gminy Franciszek Andruszkiewicz.
Pogratulował również przewodniczący Rady Gminy Aleksander Kamiński.
Gratulujemy Gabrysiu! Brawo TY!

30 października odbyła się II edycja szkolnego konkursu recytatorskiego klas I-III, pod hasłem „Jesienne recytowanie”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkoły w Srokowie i filii w Solance, którzy wcześniej przeszli przez eliminacje klasowe, razem 18 osób.
Zmagania uczestników oceniała komisja, w składzie: p.Lucyna Żeliszczak, p.Michalina Lis, p.Maria Gackiewicz. Wszystkie dzieci starały się jak najpiękniej wyrecytować wybrane wiersze o tematyce jesiennej, czym niezaprzeczalnie poprawiły humory słuchaczom i przypomniały, jak piękna potrafi być jesień (w przeciwieństwie do panującej aury). Komisja oceniała przede wszystkim interpretacje, sposób recytowania i zgodność tematyki utworu z tytułem konkursu. Ostatecznie przyznano nagrody w trzech kategoriach.
W kategorii klas II:
miejsce 1- Gabriela Kowalska (SP Solanka)
W kategorii klas III:
miejsce 2- Katarzyna Adakimowicz i Klaudia Kuszmider (SP Solanka)
Brawo WY!
Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Srokowie i Radę Rodziców filii w Solance.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy sponsorom i komisji konkursowej, a także rodzicom i wychowawcom, którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do konkursu.

Z wielką radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły
Nikodem Markowski (kl. III)
otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym o zasięgu ogólnopolskim na interpretację hasła tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata „Nie ma śmieci – są surowce” Nikodem Brawo TY!