Strona główna

azywam się Jan Nowak, i od wielu lat z pasją pracuję jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Srokowie z filią w Solonce. Dla mnie edukacja zawsze była czymś więcej niż tylko pracą – to powołanie i sposób na wpływanie na przyszłość młodych ludzi. Jestem dumny, że mogę być częścią ich rozwoju i pomagać im odkrywać świat wiedzy.

Pomysł na założenie strony internetowej szkoły narodził się z mojej głębokiej miłości do edukacji i potrzeby, aby promować naszą szkołę oraz dzielić się informacjami z rodzicami i społecznością lokalną. Szkoła w Srokowie zawsze była miejscem, w którym kładziemy nacisk na indywidualne podejście do uczniów, rozwijanie ich zainteresowań oraz dbanie o rozwój społeczności szkolnej.

Na stronie szkoły, którą prowadzę, staram się dostarczać rodzicom, uczniom i lokalnej społeczności aktualne informacje o wydarzeniach szkolnych, osiągnięciach uczniów oraz naszych projektach edukacyjnych. Chcę, aby rodzice byli dobrze poinformowani o życiu szkoły swoich dzieci, a uczniowie czuli, że ich wysiłek i zaangażowanie są doceniane i promowane.

Jednak nie jest to tylko strona informacyjna. Chcę, aby była to również przestrzeń, gdzie możemy dzielić się sukcesami naszych uczniów, opowiadać o naszych projektach edukacyjnych i zachęcać do wspólnego działania na rzecz lepszego otoczenia edukacyjnego. Dzięki tej stronie, staram się budować mosty między społecznością a szkołą, wzmacniając więź i współpracę.

Prowadzenie strony szkoły jest dla mnie pasją i sposobem na dalsze zaangażowanie w edukację. Jestem przekonany, że edukacja jest kluczem do przyszłości, i staram się przyczyniać się do rozwoju naszych uczniów i naszej lokalnej społeczności poprzez to, co robię.

Szkoła Podstawowa w Srokowie: Kształtowanie Przyszłości przez Edukację

Szkoła Podstawowa w Srokowie to placówka edukacyjna o głębokich korzeniach i długiej historii. Jej początki sięgają kilku dziesięcioleci wstecz, a dzisiejsza instytucja to wynik wieloletniej pracy, zaangażowania nauczycieli i społeczności lokalnej.

Pierwsza wzmianka o szkole w Srokowie sięga lat powojennych, a od tego czasu placówka ta przeszła wiele przemian, rozwijając swoje metody nauczania i dostosowując się do zmieniających się potrzeb edukacyjnych. Dzisiejsza Szkoła Podstawowa w Srokowie to owoc pracy wielu pokoleń, które dążyły do stworzenia miejsca, w którym edukacja to nie tylko nauka, ale także rozwijanie wartości i umiejętności społecznych.

Obecnie Szkoła Podstawowa w Srokowie to miejsce, w którym tradycja idzie w parze z nowoczesnością. Dba o to, by dostarczyć uczniom solidne podstawy wiedzy, jednocześnie zachęcając ich do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia, kreatywności oraz pracy w zespole. Jest to placówka, która przywiązuje dużą wagę nie tylko do wyników nauczania, ale także do kształtowania wartości, takich jak szacunek, współpraca i odpowiedzialność.

Programy Edukacyjne

Szkoła Podstawowa w Srokowie oferuje wszechstronny program nauczania, obejmujący przedmioty takie jak język polski, matematyka, nauki przyrodnicze, języki obce i wiele innych. Oprócz tradycyjnych zajęć, placówka stawia również na rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez różnorodne zajęcia pozalekcyjne, takie jak kółka zainteresowań, warsztaty artystyczne czy sportowe.

Schoolboy programming diy robot with laptop, studying modern technologies at stem lesson

Kadra Nauczycielska

Kluczowym elementem sukcesu szkoły jest zaangażowana kadra nauczycielska. To nauczyciele, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także inspirują uczniów i tworzą atmosferę wsparcia i motywacji. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Srokowie wspierają uczniów na każdym etapie edukacji.

Wspólnota Lokalna

Szkoła Podstawowa w Srokowie zawsze była integralną częścią lokalnej społeczności. Wspólnie z rodzicami, mieszkańcami i lokalnymi organizacjami, tworzy się atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia. Placówka jest miejscem, w którym każdy czuje się mile widziany, a wspólna praca na rzecz rozwoju edukacyjnego jest ceniona.

Szkoła Podstawowa w Srokowie to miejsce, w którym tradycja i nowoczesność łączą się w celu stworzenia inspirującego środowiska edukacyjnego. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, zróżnicowanemu programowi edukacyjnemu oraz wsparciu społeczności lokalnej, placówka kształci młode pokolenia, przygotowując je do wyzwań przyszłości. To miejsce, w którym wartość edukacji przekazywana jest przez pokolenia, a uczenie się to fascynująca podróż w poszukiwaniu wiedzy i rozwoju. Szkoła Podstawowa w Srokowie kontynuuje swoją misję kształtowania przyszłych liderów i obywateli, którzy wniosą pozytywny wkład w społeczność i świat.

Harmonogram Uroczystości Szkolnych na Lata 2023-2024 w Szkole w Srokowie

Nowy rok szkolny to zawsze czas nie tylko nauki, ale także radości i wspólnych uroczystości. Szkoła w Srokowie nie jest wyjątkiem, a rok 2023-2024 obiecuje być pełen interesujących wydarzeń, świętowania osiągnięć uczniów i kształtowania więzi społeczności szkolnej. Oto harmonogram planowanych uroczystości:

Wrzesień 2023: Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Pierwszy wrzesień to zawsze wyjątkowy dzień, gdy uczniowie wracają do szkoły po wakacjach. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to okazja do powitania nowych uczniów, zapoznania się z planem lekcji oraz podzielenia się oczekiwaniami na nadchodzący rok.

Październik 2023: Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to czas, kiedy uczniowie wyrażają wdzięczność swoim nauczycielom za ich trud i poświęcenie. Podczas tej uroczystości szkoła organizuje różne atrakcje i podarunki dla nauczycieli.

Listopad 2023: Uroczystość Święta Niepodległości

W listopadzie obchodzimy Święto Niepodległości, co stanowi doskonałą okazję do kultywowania narodowej tożsamości i historii Polski. Szkoła organizuje uroczystość z występami artystycznymi, prezentacjami i konkursami patriotycznymi.

Grudzień 2023: Mikołajki i Wigilia Szkolna

Grudzień to czas magii i radości. W szkole obchodzimy Mikołajki, podczas których uczniowie obdarowują się nawzajem upominkami. Następnie, przed feriami, organizowana jest Wigilia Szkolna, na którą uczniowie przychodzą w strojach świątecznych i dzielą się opłatkiem.

Luty 2024: Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabawy i przebierańców. Szkoła organizuje bal karnawałowy, podczas którego uczniowie mogą bawić się, tańczyć i prezentować swoje karnawałowe stroje.

Marzec 2024: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn to okazja do wyrażenia szacunku i miłości wobec płci przeciwnej. Uczniowie organizują różne niespodzianki, prezentują wiersze i życzenia.

Kwiecień 2024: Dzień Ziemi i Wiosenna Zbiórka Charytatywna

W kwietniu uczniowie angażują się w działania proekologiczne, obchodząc Dzień Ziemi i organizując akcje ekologiczne. Jednocześnie przeprowadzana jest wiosenna zbiórka charytatywna na pomoc potrzebującym.

Czerwiec 2024: Zakończenie Roku Szkolnego i Uroczystość Promocji

Czerwiec to czas podsumowań i uroczystości. W szkole organizowana jest uroczystość zakończenia roku szkolnego, podczas której uczniowie otrzymują świadectwa. Następnie odbywa się uroczysta Promocja dla absolwentów, podczas której zostają pożegnani przez całą społeczność szkolną.

Wrzesień 2024: Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

I znowu wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Cykl uroczystości w Szkole w Srokowie rozpoczyna się na nowo, przywitaniem nowych uczniów i planami na kolejny rok nauki.

Harmonogram uroczystości na lata 2023-2024 w Szkole w Srokowie obiecuje wiele emocji, nauki i zabawy. To czas, który umacnia więzi w społeczności szkolnej, kształtuje młodych ludzi i wspiera ich w rozwoju. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to przestrzeń, w której kształtuje się przyszłość i tworzy się wspomnienia na całe życie.

Bądź na bieżąco! Bądź na bieżąco z życiem szkoły!
A jeśli masz pytania-napisz do mnie na e-mail lub formularz kontaktowy!