Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów

Uczniowie klasy Va aktywnie uczestniczą w zajęciach z programowania. To dla nich przyjemność i rozrywka. Poprzez atrakcyjne pomoce dydaktyczne jakimi dysponuje nasza szkoła uczniowie opierają swoje działanie na kształceniu logicznego wyciągania wniosków. Programowanie pomaga w osiągnięciu konkretnego celu. Łącząc naukę z zabawą opierają się na podobnej zasadzie co układanie puzzli lub rozwiązywanie zagadek. W ten sposób kodowanie rozwija inteligencję oraz wyobraźnię. Uczy kreatywnie wykorzystywać technologię. Te umiejętności znacznie pomogą później – zarówno w zdobywaniu dalszej wiedzy, jak i w wykonywaniu różnych zawodów w dorosłym życiu.

Nawiązaliśmy także współpracę ze SZKOŁĄ PROGRAMUS oraz KLUBEM KODERA i mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z programowania. Dziękujemy p. Marcie Jurgiełajtis oraz p. Michalinie Lis za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych lekcji z wykorzystaniem interesujących narzędzi.

GALERIA 1 – KLIK  KODOWANIE NA DYWANIE

GALERIA 2 – KLIK PROGRAMUS