Noc sów 2019

W piątek wieczorem, 22 marca br. po raz czwarty spotkaliśmy się na ogólnopolskiej akcji „Noc Sów”. W całej Polsce odbyło się 207 takich spotkań. O godz.19 zebraliśmy się w szkole, by poznawać nazwy i głosy 10 gatunków polskich sów. W naszej grupie znaleźli się uczniowie z klasy V, VI, VIII oraz IIIa gimnazjum, łącznie 27 osób. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tych tajemniczych ptakach. Nie obyło się bez konkursów, zgadywanek i krzyżówek o sowach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i gadżety. Fajnym punktem naszego spotkania była kolorowanka wybranej sowy. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie przystąpili do tego zadania i efekt był imponujący- mnóstwo kolorowych i fantazyjnych sów. Przy słodkim poczęstunku czas płynął szybko. Wreszcie w zupełnych już ciemnościach wybraliśmy się na spacer uliczkami Srokowa nasłuchując puszczyka. Niestety, nie chciał się odezwać, ale nie dziwne, gdyż wokół panował weekendowy hałas i ruch. Może usłyszymy go za rok! Zapraszam. Więcej o „Nocy Sów” na www.nocsow.pl lub www.ptakipolskie.pl.

Beata Beyer