Spotkanie z weterynarzem

W dniu 19.03.2019 naszą szkołę  odwiedziła Pani Weterynarz Iwona Owczarzak, która przeprowadziła zajęcia w klasie VIII, III a i b gimnazjum, Ib i III. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda i na czym polega praca weterynarza, poznali tajniki zawodu. Pani Iwona zademonstrowała narzędzia jakimi pracuje, każdy miał szanse je zobaczyć, dotknąć, a czasem nawet użyć 🙂 Starsi uczniowie zapoznali się ze ścieżką edukacyjną jaką należy przejść, aby zdobyć zawód weterynarza, obejrzeli krótki film o zawodzie, zasypywali Panią Weterynarz pytaniami odnośnie danej profesji. Młodsze dzieci były świadkami „operacji” przeprowadzonej na Misiu, który doznał kontuzji i wymagał wsparcia ze strony lekarza, a nawet szycia.

Niewątpliwie było to niesamowite przeżycie dla wszystkich. Pani Iwonie z całego serca dziękujemy. Mamy nadzieję, że dla Pani to również była przyjemność i niebawem znów się spotkamy!