XXII Festiwal Jasełek w Kętrzynie

Dwa dni 18-19.2019r. odbywały się w Bazylice św. Jerzego prezentacje przedstawień jasełkowych. W tym roku zaprezentowały się zespoły z okolic Kętrzyna, Bisztynka, Mrągowa i Sorkwit. W sobotę naszą szkołę reprezentował zespół teatralny „Srokowiacy” (uczniowie klas IVa i IVb) przedstawiając opowieść o Bożym Narodzeniu  pt. „Pastuszek i rozbójnik”.

Tę słowno-muzyczną opowieść przestawili: Bagińska Zuzanna, Hatalak Radosław, Hryniewicka Karolina, Kiełbasa Michalina, Kukuła Alicja, Kuzioła Zofia, Mrówka Julia, Ostrowska Wiktoria, Połubiński Marcel, Sznurkowski Stanisław, Weryk Piotr, Ciołek ALeksandra, Gzyl Natalia, Kozłowska Klara, Kulik Damian, Kuśmierczuk Mikołaj, Myszkowski Szymon, Pokusa Tymoteusz, Szabla Karolina, Szmyglewski Michał.

„Pastuszek i Rozbójnik”  to historia pastuszka, który szuka Jezusa i zabiera ze sobą dary. Spotykając na drodze staruszkę i spłakaną dziewczynkę postanawia oddać dary przeznaczone dla dzieciątka. Obserwując to rozbójnik chce okraść pastuszka. Pastuszek dobrowalnie oddaje mu kanapkę z szynką i zabiera go do Betlejem. Maryja i Józef przyjmują pastuszka i rozbójnika z wielką radością.

Zespół zajął I miejsce! Gratulujemy dzieciom, rodzicom i dziękujemy p. Justynie za pomoc.

Małgorzata Kowalska