Z wizytą w… KOSMOSIE!

Chcąc dobrze zakończyć pierwsze półrocze nauki i pracy w Szkole Podstawowej w Srokowie, z Filią w Solance , przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V udali się w niezwykłą podróż w daleki Kosmos. Miało to miejsce dnia 18 stycznia 2019 r. Udało się to dzięki staraniom nauczycieli: Anny Małeckiej, Anety Milewskiej oraz Anny i Cezarego Borochów. Każda klasa ( a właściwie znajdujące się w niej przeróżne postacie, tj.: ufoludki, obcy, kosmiczne księżniczki, astronauci, szturmowcy, Lordowie Vaderzy, Buzzowie Astralowie, księżyce, gwiazdy a nawet planety) podróżowała własnym statkiem kosmicznym i lądowała na wszystkich planetach Układu Słonecznego. Były tam specjalne zadania do wykonania: kosmiczne pojazdy, piramidy, tańce i zagadki. Gdy już powróciliśmy na Ziemię oddaliśmy się typowo ziemskim przyjemnościom. Posililiśmy się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców oraz tańcowaliśmy do ostatniego dzwonka, który zapowiedział początek ferii zimowych. W imieniu organizatorów dziękujemy za liczne przybycie i dobrą zabawę.

Aneta Milewska

Autor zdjęć: Michalina Lis

Natomiast starsze klasy VI-VIII i dwie klasy gimnazjum IIIa i IIIb „W Kosmosie” czas spędziły na konkursach oraz prezentacji swoich talentów. Były skecze, piosenki ( duuużo piosenek:) ) i tańce. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film popularno- naukowy pt. ” Orbita”. Wszyscy świetnie się bawili a po wszystkim zadowoleni rozeszli się na ferie zimowe.

Karolina Senio

Autor zdjęć : Anna Łata