Sportowe zmagania klas V

17 grudnia 2018 roku w Filii w Solance, odbył się Sportowy Turniej Klas Piątych. Dwie klasy, VA i VB gościły u swoich rówieśników w Filii naszej szkoły w Solance. Klasy rywalizowały ze sobą w grach zespołowych, chłopcy w piłce halowej, dziewczęta w piłce ręcznej.

Zmagania młodych zawodników były bardzo emocjonujące. Bramki padały często, a każda drużyna dawała z siebie wszystko by zwyciężyć. W przerwach uczniowie posilali się ciastkami i napojami zapewnionymi przez gospodarzy. Cała sportowa impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze. Myślę, że zarówno goście jak i gospodarze dobrze się bawili . Bo sport ma zadanie łączyć ,a nie dzielić!

Pierwsze miejsce w piłce ręcznej dziewcząt zajęła klasa VB, a Martyna Hryniewicka zdobyła tytuł najlepiej rzucającej zawodniczki zaś Wiktoria Ossowska tytuł najlepszej bramkarki. Drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z Filii w Solance , a trzecie przypadło uczennicom VA.

W piłce halowej pierwsze miejsce wywalczyli chłopcy z klasy VB, a Adrian Łoziak został królem strzelców zaś Mateusz Olszewski zdobył tytuł najlepszego bramkarza. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy z Filii z Solanki, trzecie chłopcom z klasy VA. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary.

Czas na podziękowania :

Bardzo dziękuję pani Teresce Czuczko, panu Piotrowi Łastówce za przygotowanie zawodników i za wielką pomoc przy organizacji tej imprezy. Podziękowania należą się także panu Józefowi Polakowskiemu za sędziowanie podczas wszystkich spotkań, co nie było łatwym zadaniem.

Dziękuję także uczennicom Roksanie Malinowskiej i Amelii Wyskiel za przygotowanie wspaniałych medali (takich sportowych Orderów Uśmiech), którymi obdarowały wszystkich uczestników imprezy.

Cezary Boroch