Z sercem dla zwierząt

Przez cały miesiąc październik uczniowie, nauczyciele, rodzice uczestniczyli w zbiórce dla zwierząt ze schroniska w Pudwągach. Akcja była bardzo owocna, udało nam się zebrać bardzo dużą ilość suchej i mokrej karmy, miski, smycze oraz koce i pościel, aby na chłodne dni zapewnić czworonogom trochę ciepła.

08.11.2018 uczniowie klas V i VI szkoły w Srokowie oraz IV i V w Solance wraz z zebranymi darami udali się do Pudwąg, gdzie zwiedzili całe schronisko, spotkali się z jego przedstawicielami oraz mieszkańcami. Wizyta wywołała wiele radości po obu stronach, czego dowodem były uśmiechy dzieci i merdające ogony 🙂 Nie zabrakło dokarmiania zwierzaków smakołykami i spacerów. Spotkanie wywołało dużo, bardzo dużo emocji, pojawiły się nawet łzy współczucia. To wspaniałe, że nasi uczniowie są wrażliwi na los „małych braci”.

GALERIA Z WYJAZDU – KLIK

Ale to nie koniec przygód na czterech łapach! W dniu 29.11.2018 przedstawicielki schroniska w asyście 3 psiaków odwiedziły naszą szkołę. Toudi – najstarszy pies po przejściach, Max – stonowany „dorosły” oraz Bajka – pełna szczenięcej radości sunia, w imieniu swoich przyjaciół ze schroniska odebrali zebrane przez uczniów dary i spotkali się z uczniami klas I-III oraz przedszkolakami. Jak na młodych artystów przystało pudła były pięknie ozdobione wizerunkami czworonogów, a przedstawicielki schroniska odebrały albumy z pracami uczniów dotyczącymi zwierzaków. Dzieci dowiedziały się jak ważne w naszym życiu są zwierzęta, o ich uczuciach i emocjach oraz dlaczego tak ważna jest sterylizacja. Spotkanie zakończyło się zabawami z psiakami, częstowaniu ich smakołykami i prowadzaniu na smyczy. Odwzajemnionej radości nie było końca. Dziękujemy za takie miłe spotkanie.

GALERIA ZE SPOTKANIA – KLIK

Magdalena Chodubska