Spotkanie profilaktyczne

W środę 14 listopada uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych uczestniczyli w w spotkaniu profilaktycznym z grupą Antymina, które odbyło się w srokowskim Domu Kultury.  Podczas spotkania edukatorzy podzielili się swoimi  historiami życiowymi, o początkach nałogu, (wcale nie takiej długiej) drodze w dół oraz kulisami walki z uzależnieniem, a także konsekwencjami jakie sami musieli ponieść. Uczniowie poznali mechanizmy powstania uzależnienia, przebieg nałogu oraz możliwości walki z nim. Spotkanie wzbogacone było o wartości artystyczne: pokaz filmowy oraz występy hip-hopowe.

Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem. Jak mówią, największe wrażenie na nich zrobiło to, że opowiadane historie były prawdziwe, a podczas wystąpień nie zabrakło realnych emocji (bo obu stronach).

Bardzo dziękujemy grupie Antymina za spotkanie i podzielenie się swoją historią. Mamy nadzieję, na kolejne spotkanie!

(autorem zdjęć jest
Dyrektor Domu Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie pan Janusz Januszewski)