Pierwszaki poznają zawód weterynarza

16 września uczniowie z klasy Ia, w ramach doradztwa zawodowego, poznawali tajniki zawodu weterynarza.

Naszym gościem była pani Marta-lekarz weterynarii. Nie przyszła do nas sama, przybyła wraz ze swoją „pacjentką” – małpką (oczywiście maskotką). Pani Marta opowiadała dzieciom o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się kiedy i w jaki sposób weterynarz udziela pomocy zwierzętom. Które ze zwierząt najczęściej są pacjentami gabinetów weterynaryjnych.

Zobaczyły jak wygląda książeczka zdrowia zwierząt.

Oczywiście najwięcej frajdy sprawiły dzieciom „zajęcia praktyczne”. Maluchy osłuchiwały swoja pacjentkę stetoskopami, robiły „zastrzyki” , aplikowały kroplówkę, dozowały pipetami „krew” w probówkach. Oczywiście, jak przystało na prawdziwych profesjonalistów, przed operacją zostały ubrane w odzież ochronną godną prawdziwych weterynarzy.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbudziły w dzieciach olbrzymie emocje. Najlepszym na to dowodem była liczba dzieci, które mimo swojego młodego wieku, już zadeklarowały, że w przyszłości zostaną weterynarzami.

wychowawca klasy Ia
Agnieszka Pelc