„Moja niepodległa”

„Moja Niepodległa” – pod takim hasłem 7 listopada odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy II, III, IVb oraz 4-5 latki z grupy „Szuwarki”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali wspólnie na pytania z wiersza W. Bełzy „Katechizm młodego Polaka” zadawane przez ich koleżankę z klasy II – Weronikę. Wysłuchali legendy „ O Lechu, Czechu i Rusie”, by zdobytą wcześniej wiedzą, podzielić się informacjami o dalszych losach Polski, o odzyskaniu niepodległości.

Nawet najmłodsi uczestnicy zajęć z przejęciem opowiadali o symbolach naszej Ojczyzny. Wspaniale też poradzili sobie podczas pracy w grupach: pisali plan legendy, układali z  puzzli i kółek orgiami godło Polski. Do pracy zachęcały uczniów utwory Chopina. Wystawę ich dzieł można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Daria Oryńczak