Wyniki konkursów wewnątrzszkolnych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Konkurs fotograficzny
„Zaczarowana przyroda, zaczarowana niepodległa”

Przez miesiąc październik uczniowie nadsyłali swoje prace fotograficzne. W konkursie wzięło udział 26 uczniów, a nadesłano w sumie 36 zdjęć, które obejrzeć będzie można podczas uroczystości szkolnych związanych z 100. odzyskania przez Polskę niepodległości, a następnie zdobić będą korytarz szkolny.

Jury w składzie: dyrektor Jadwiga Zając, przedstawiciel nadleśnictwa Irena Dziadoń oraz nauczyciele Agata Wojnowska i Karolina Senio przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Kategoria I
uczniowie klas I-IV

1. Rafał Kukuła kl. Ia „Kolory wolności”
  2. Alicja Kukuła kl. IVa „Polskie maki”
  3. Alan Huk kl. IV „Most ku wolności”

Wyróżniono: Grzegorz Łastówka kl. II „Czasem słońce, czasem deszcz”, Mateusz Bułas kl.I w Solance „Piękne jezioro gminy Srokowo”

II Kategoria
uczniowie klas V – III gimnazjum

1. Marzena Trusz kl. VII „Podmuch historii”
  2. Konrad Dudek kl. Va „Moja magiczna Polska”
  3. Kalina Sałyk kl. VIII „Niepodległy dmuchawiec”

Wyróżniono: Natalia Daraż kl. VII „Rynek Główny w Grudziądzu”

Organizatorzy pragną złożyć szczególne podziękowania dla przedstawiciela Nadleśnictwa Gminy Srokowo p. Ireny Dziadoń za pomoc w organizowaniu konkursu.

Zwycięskie zdjęcia – KLIK
Zdjęcia konkursowe – KLIK

Magdalena Chodubska
Halina Kukuła

„Piękna nasza Polska cała”

5 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Piękna Nasza Polska Cała. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz klasa I. Wszystkich prac wpłynęło 21. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ różnorodność i pomysłowość prac była wysoka.

Jednak zdecydowano:
I miejsce: Alicja Sapela i Tata, Kinga Halicka, Agata Lis;
II miejsce: Kuba Staniszewski, Dominik Klimowicz, Michał Stelmach,
Kacper Małecki, Daria Kozłowska;
III miejsce: Kasia Radawiec, Piotr Wiezorek, Hanna Lubera, Emilia
Bireta, Staś Senio, Kacper Chmielewski, Julia Rutkowska.

Wszystkim nagrodzonym i biorącym udział, serdecznie dziękujemy:))

Anna Małecka, koordynator konkursu

Konkurs recytatorski klas I-III
Moja Ojczyzna”

6 listopada odbył się konkurs recytatorski klas I-III. Była to już trzecia edycja tak zwanego „Jesiennego recytowania”. W tym roku, chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości, dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej.

W wyniku przeprowadzonych przez wychowawców eliminacji klasowych, do konkursu szkolnego wyłoniono po trzech uczniów z każdej z klas ze szkoły w Srokowie i filii w Solance. Ogółem w konkursie szkolnym wzięło udział osiemnastu uczniów (9 uczniów z klas pierwszych i 9 z klas drugich i trzecich).

Recytacji przysłuchiwała się komisja w składzie: Danuta Bielecka, Michalina Lis i Lucyna Żeliszczak.

Wyniki konkursu:

w kategorii klas I: w kategorii klas II i III

I msc. – Amelia Przytuła I msc. – Lena Chociełowska
II msc. – Hanna Kuriata II msc. – Nikola Sapela
III msc. Barbara Burszka III msc. Michał Owczarzak

wyróżnienie – Anastazja Pawłusewicz wyróżnienie – Michał Kuriata

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom. Dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego szkoły w Srokowie i Radzie Rodziców filii w Solance, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe za udział w konkursie, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody książkowe.

Dziękujemy również rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci, a komisji konkursowej za zaangażowanie i wsparcie.

Galeria – KLIK

Agnieszka Pelc
Agnieszka Święta-Łastówka

KONKURS RECYTATORSKI kl. IV – III gimnazjum
„Sto lat niepodległej”

Dnia 06.11.2018 roku odbył się konkurs recytatorski „Sto lat Niepodległej”. W konkursie udział brali uczniowie z klas IV-VIII i gimnazjum. Wiersze utrzymane były w tematyce patriotycznej.

Jury w składzie: Magdalena Chodubska, Teresa Sawko, Maria Gackiewicz przyznało nagrody w 3 kategoriach:

Klasy IV

I – Adakimowicz Katarzyna