Dzielmy się wiedzą z innymi

„Bransoletki ze wstążki”

Przekazywanie wiedzy między współpracownikami, to dla każdej organizacji niezwykle ważna kwestia – pozwala zatrzymać wypracowane idee, umożliwia szybszy rozwój. Zainspirowana warsztatami rękodzieła przeprowadzonymi 12 października 2018, przez nauczycieli z Biblioteki Lwowskiej, postanowiłam zaprezentować swoim koleżankom: p. Małgorzacie Kowalskiej i p. Karolinie Andruszkiewicz- Kukule nowo nabyte umiejętności. Po krótkich konsultacjach, zgodnie uznałyśmy, że biało- czerwone bransoletki będą wspaniałym sposobem upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski. Podjęłyśmy się zatem zorganizowania warsztatów 17 października 2018r. dla uczniów kl. IV, V,VI, VII i III gimn. z naszej szkoły, których celem było:
– kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, integracja grupy.
– dostarczanie radosnych przeżyć
– odreagowanie napięć
– rozwijanie kreatywności
– kształtowanie ekspresji twórczej.
Wykonaliśmy ok 30 biało- czerwonych bransoletek, które zostaną wręczone gościom zaproszonym na „Wieczornicę” zorganizowaną z okazji 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Domowe bransoletki z tasiemki zawsze były pożądane wśród miłośników niezwykłej i ciekawej biżuterii. Dziś znów stają się popularne. A w obliczu tak ważnej rocznicy zyskują dodatkowe, symboliczne znaczenie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w warsztatach.

Galeria – KLIK

Autor: Ewa Kozłowska