Halloween na angielskim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji angielskiego. Aby lepiej poznać angielskie i amerykańskie tradycje, zajęcia spędzili w sali nr 15 w iście halloweenowych nastrojach.

Jedną z lubianych przez angielskie dzieci tradycji jest Halloween. Wszyscy przebierają się wówczas za czarownice, chochliki, potwory i chodzą od domu do domu wołając „Cukierek albo psikus!”.

Krótko po dniu Wszystkich Świętych, uczniowie z klas: Ia, IVa, Va, Vb i VI wraz nauczycielką języka angielskiego, postanowili na własnej skórze doświadczyć atmosfery Halloween i dowiedzieć się na czym polega odmienność zwyczajów polskich i tych zagranicznych. Na lekcji języka angielskiego, obejrzeli filmik pt. „This is Britain- Halloween time”, poznawali nowe słownictwo, oraz rozwiązywali krzyżówki i rebusy, wykorzystując zebrane wcześniej wiadomości na temat święta.

Dopełnieniem zabawy było wspólne wykonanie halloweenowej girlandy.

Galeria – KLIK

Autor: Karolina Andruszkiewicz- Kukuła