BohaterON

Szkolny Klub Wolontariatu, zaprasza całą społeczność szkolną do zaangażowania się w wyjątkową akcję.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 2 października.

Kartki w wersji tradycyjnej są dostępne nieodpłatnie w w ramach kampanii, w naszej szkole. Udostępnimy je wszystkim chętnym. W najbliższym tygodniu nauczyciele języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej będą czuwali nad dystrybucją pocztówek. Pocztówkę można też wysłać bezpłatnie online przez stronę internetową akcji. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.BohaterOn.pl

Jeszcze raz zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy.

Szkolny Klub Wolontariatu

Karolina Andruszkiewicz-Kukuła