Święto szkoły, Dzień Patrona, ślubowanie klas I

ŚWIETO SZKOŁY, ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Każdego roku 20 września nasza szkoła obchodzi swoje święto – na pamiątkę wydarzenia sprzed trzydziestu ośmiu laty kiedy to przyjęła imię profesora Stanisława Srokowskiego i otrzymała swój pierwszy sztandar.

Dlatego właśnie dziś nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie, już w szkole odbył się uroczysty apel. Po wprowadzeniu sztandaru uczniowie klas pierwszych zatańczyli poloneza, za który otrzymali gromkie brawa. Później odbyło się ślubowanie na sztandar nowego zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz pierwszoklasistów. Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego ucznia klasy pierwszej (w sumie 29 osób) powtarzając słowa „…pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Srokowie”. Wręczono również odznaki „Wzorowego Ucznia”, dla tych, którzy w ubiegłym roku otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Następnie starsi uczniowie przypomnieli ważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona. Oczywiście wszyscy otrzymaliśmy życzenia z okazji naszego wspólnego szkolnego święta- od pani dyrektor, księdza proboszcza, od pana wójta i przewodniczącego rady rodziców.

Po części oficjalnej obie klasy pierwsze zaprezentowały swój program artystyczny. Była to opowieść o tym jak zła wiedźma zaczarowała dzieci w żółtodzioby, za to, że nie zaprosiły jej na swoje święto. Na szczęście dobra wróżka poradziła maluchom, aby zdobyły siedem kluczy do krain: miłości, pracy, śpiewu i tańca, grzecznego zachowania, malarstwa,sprawności i mądrości. Dzięki temu dzieciaki pozbyły się żółtych dziobów i zostały uczniami. Występy pierwszaków zostały również nagrodzone brawami, ale nie tylko, bo były też upominki od rady rodziców i starszych kolegów z klasy II, a także dyplomy i legitymacje szkolne.

Po apelu wszystkie klasy, korzystając z przepięknej pogody, mogły sfotografować się na tle budynku naszej pięknej szkoły (oczywiście zdjęcia klas jak i całej uroczystości wykonał nasz niezawodny pan Andrzej-Dziękujemy!!!) Później obie klasy pierwsze udały się do swoich sal, gdzie Rodzice czekali już na nich ze słodkim poczęstunkiem- było pysznie!

Anna Boroch
Aneta Milewska