Podwójne zwycięstwo!

W tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w finale powiatowym, który odbył się 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kętrzynie, naszą szkołę reprezentowały dwie grupy uczniów:

grupa I (uczniowie klas IV-VII)

Róża Kozłowska – V
Karolina Kulesza – V
Dominik Kozłowski – V
Jakub Workun – VI

grupa II (uczniowie klas gimnazjanych)

Hubert Droździel – III A
Michał Wanago – II B
Bartłomiej Hryniewicki – II B.

Podczas finału powiatowego nasze ekipy uczestniczyły tradycyjnie w czterech konkurencjach:
– testowy sprawdzian wiedzy o ruchu drogowym – gimnazjum I miejsce – Michał najwyższy wynik 30/35, szkoła podstawowa II miejsce – Karolina jeden z dwóch najwyższych wyników 29/35;
– jazda po torze przeszkód – gimnazjum I miejsce – bezbłędny i szybki przejazd Michała, szkoła podstawowa II miejsce – bardzo dobry przejazd Dominika;
– jazda po miasteczku ruchu drogowego – gimnazjum V miejsce – dobry przejazd Huberta (jeden kosztowny błąd), szkoła podstawowa III miejsce – prawie bezbłędny przejazd Kuby;
– pierwsza pomoc – II miejsce gimnazjum i szkoła podstawowa – oba zespoły spisały się bardzo dobrze.

Ostatecznie obie nasze drużyny odniosły zwycięstwo w swoich grupach.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się już niedługo 17 i 18 maja w Elblągu.

Uzyskany wynik nie byłby możliwy bez wsparcia nauczycieli i dyrekcji, którzy przychylnym okiem patrzyli na ćwiczenia podczas niektórych lekcji. Znaczący wkład miała również pani Honorata Flis, szkoląca naszych zawodników z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy wszystkim sprzymierzeńcom.

Warto podkreślić, że jest to piąte z rzędu zwycięstwo drużyny gimnazjanej w finale powiatowym prowadzonej przez pana Jarosława Andrulonisa.