XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Adrian Dudek i Bruno Kulesza uczniowie klasy III B gimnazjum w Srokowie  to uczestnicy projektu Sejm Dzieci i Młodzieży. Celem projektu jest wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca. Ponadto najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 12-13 maja.

O tym projekcie dowiedzieliśmy się od nauczycielki WOS, która zachęciła nas do wzięcia udziału. Najpierw zapoznaliśmy się z tematem XXIV sesji . Aby wziąć udział w projekcie należało nakręcić 3 minutowy film , zgodnie z wytycznymi projektu oraz pisemną relację z przeprowadzonych działań.  Zdecydowaliśmy, że weźmiemy udział.  Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego kandydata, który byłby nam najbliższy, wybór padł na Aleksandra Putrę. Spotykaliśmy się kilka razy aby wyszukać informacji o danym pośle.  Przyznajemy, że nie było łatwo, ponieważ nie ma zbyt wiele wiadomości z tamtych lat.  Wraz z naszym opiekunem , uznaliśmy że skupimy się na kampanii pośredniej z elementami bezpośredniej. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną , ulotki, plakaty, a także artykuł  do lokalnej gazety, informację na Facebooku.    Adrian wcielił się w postać Aleksandra Putry.

Dniem kulminacyjnym był  5.04.2018 r. , ponieważ kandydat na posła zjawił się  w naszej szkole. W tym dniu uczniowie i nauczyciele , mieli możliwość obejrzenia prezentacji o Aleksandrze Putrze, która miała za zadanie przybliżyć biografię kandydata na posła, jego działalność polityczną i liczne ciekawostki. Sam Aleksander zachęcał do oddania głosów na niego, opowiadając o swoim programie wyborczym.

Najwięcej stresowaliśmy się przy nagrywaniu filmików, musieliśmy klika razy nagrywać te same ujęcia. Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni, wszystko co zaplanowaliśmy , udało się zrealizować.Bardzo pozytywnie byliśmy odbierani przez naszych kolegów i koleżanki. Dziękujemy wszystkim za pomoc i  wsparcie. Ogłoszenie wyników 30 kwietnia, trzymajcie kciuki.

Link do filmu

Dudek Adrian , Kulesza Bruno