Bal na zamku

Dnia 18.01.2018 r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Srokowie zamieniła się w Zamek Królewski, na którego tronie zasiadła miłościwie panująca Królowa Jadwiga. Na ten jeden magiczny dzień królowa otworzyła swoje komnaty i przekazała klucze do zamku kasztelanowi Cezaremu, który postanowił zorganizować wykwintny bal. Do pomocy przy organizacji balu zaprosił trzy zaprzyjaźnione królewny: Annę, Annę i Dorotę. Na bal przybyły zacne rody z różnych stron świata przywożąc ze sobą swoje Rodowe Herby.
W trakcie trwania balu każda z klas począwszy od najmłodszych przedszkolaków do  klasy V włącznie zaprezentowała dworskie tańce. Jak, to w każdym królestwie bywało, tak  i u nas nie mogło zabraknąć smoka, który swoimi ślepiami łypał, aby każdy z uczestników balu bawił się wyśmienicie. Na dziedziniec zamkowy przybyła również wędrowna trupa kuglarzy „Mały Cyrk”, która zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności. W przerwach między tańcami i zabawami posilaliśmy się jedząc pyszne ciasta w kawiarence prowadzonej przez rodziców.

Organizatorzy Anna i Cezary Borochowie, Dorota Oryńczak i Anna Małecka składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji balu Sylwii i Tomaszowi Pokusom, Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Srokowie, wychowawcom klas oraz Firmie „Format” Pianki  Poliuretanowe.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok.

Dorota Oryńczak