Być dla innych…

Za nami Dni Wolontariatu, okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.  Był to czas wyjątkowy i pracowity ponieważ okres przedświąteczny wymaga od wolontariuszy wzmożonej pracy.

Efekty tego zaangażowania znów są widoczne i namacalne. Po pierwsze, spotkania przeprowadzone przez panią Karolinę Andruszkiewicz- Kukułę krzewiące ideę i potrzebę wolontariatu pod hasłem: Czy ty też pomagasz?

Zajęcia, dostosowane do potrzeb grup wiekowych, zostały zrealizowane  w dniach 6- 8 grudnia w sali nr 15 a brali w nich udział uczniowie klas od 1 do 3 gimnazjum. Efektem tych prac są plakaty wywieszone na korytarzu, na pierwszym piętrze oraz rozbudzenie świadomości, że każdy z nas może być wolontariuszem i pomagać.

Po drugie, ruszyła akcja „Świąteczna paczka”, której celem jest zbiórka artykułów spożywczych i czystości dla jednej z potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Potrzebne są produkty dostępne w każdym w domu: mąka, ryż, cukier, bakalie, makaron, środki czystości itp. dlatego serdecznie zachęcamy- my wiemy, że lubicie pomagać.
Po trzecie, finał akcji „Szlachetna Paczka”. Zbiórka przeprowadzona przez panią Anetę Weredę i jej wychowanków okazała się dużym sukcesem. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu rodzina z naszych okolic będzie miała radosne święta. Dziękujemy.

Po czwarte w końcu, finał akcji „Dla Uli i Wojtka”.  Wczorajszy kiermasz to pełen sukces!

Wolontariat to jednak nie tylko akcje przedświąteczne. Dalej wspomagajcie akcje: „Wkręć się w pomaganie”, „Góra grosza”, czy „Stroiki dla samotnych”. Niedługo pojawią się nowe przedsięwzięcia.   Zgodnie z waszymi oczekiwaniami będziemy pomagać potrzebującym zwierzakom, starszym, samotnym osobom. Dbać o to by otaczający nas świat stawał się lepszy. Razem promujmy ideę krzewienia dobra. Nadal możecie dołączać swoje pomysły na pomaganie. Znajdźcie wyznaczone do tego miejsce i podzielcie się swoim spostrzeżeniami.

Jeszcze raz wszystkim za wszelką pomoc dziękujemy i zapraszamy do poszerzania grona Wolontariuszy. Im nas więcej tym więcej możemy pomóc.

Szkolni wolontariusze.